NOJC227M004RWJ
KYOCERA AVX
Producto No:
NOJC227M004RWJ
Descripción:
CAP NIOB OXIDE 220UF 20% 4V 2312
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Dissipation Factor 8%
Product Status Active
Supplier Device Package 2312 (6032 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 400 mOhms
Series OxiCap® NOJ
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Current - Leakage 17.6 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF