NOJT156M004RWJ
KYOCERA AVX
Producto No:
NOJT156M004RWJ
Descripción:
CAP NIOB OXIDE 15UF 20% 4V 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Dissipation Factor 6%
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210 (3528 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 2 Ohms
Series OxiCap® NOJ
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Current - Leakage 1.2 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF