NOJT476M001RWJ
KYOCERA AVX
Producto No:
NOJT476M001RWJ
Descripción:
CAP NIOB OXID 47UF 20% 1.8V 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1.8 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Dissipation Factor 10%
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210 (3528 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6 Ohms
Series OxiCap® NOJ
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Current - Leakage 1.7 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF