NOSA106M006S0800
KYOCERA AVX
Producto No:
NOSA106M006S0800
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
1206 (3216 Metric)
Descripción:
CAP NIOB OXID 10UF 20% 6.3V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dissipation Factor 6%
Product Status Active
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 800 mOhms
Series OxiCap® NOS
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Current - Leakage 1.2 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF