NOSB156M008R1000V
KYOCERA AVX
Producto No:
NOSB156M008R1000V
Paquete:
1210 (3528 Metric)
Descripción:
CAP NIOB OXID 15UF 20% 8V 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 8 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Dissipation Factor 10%
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210 (3528 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 1 Ohms
Series OxiCap® NOS
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Current - Leakage 2.4 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF