NOSC157M004R0090
KYOCERA AVX
Producto No:
NOSC157M004R0090
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
2312 (6032 Metric)
Descripción:
CAP NIOB OXIDE 150UF 20% 4V 2312
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Dissipation Factor 6%
Product Status Active
Supplier Device Package 2312 (6032 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 mOhms
Series OxiCap® NOS
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Current - Leakage 12 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 µF