NOSE477M004R0075
KYOCERA AVX
Producto No:
NOSE477M004R0075
Paquete:
2917 (7343 Metric)
Descripción:
CAP NIOB OXIDE 470UF 20% 4V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Dissipation Factor 12%
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2917 (7343 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 75 mOhms
Series OxiCap® NOS
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Current - Leakage 37.6 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 µF