NP0311510000G
Amphenol Anytek
Producto No:
NP0311510000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLK 3P SIDE ENTRY 10MM PCB
Guía del usuario
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -
Screw Thread -
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 3
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material -
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 4-20 AWG
Number of Levels 1
Series NP
Voltage 600 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)