NPC-1210-100A-3-L
Amphenol NovaSensor
Producto No:
NPC-1210-100A-3-L
Descripción:
SENSOR 100PSIA 0.13" 0.1V
Guía del usuario
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Termination Style PC Pin
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 0.13" (3.23mm) Tube
Port Style Barbless
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series NPC-1210
Accuracy ±0.1%
Package / Case 8-DIP Module
Voltage - Supply -
Output 0 mV ~ 100 mV