NPC-1210-100D-3-S
Amphenol NovaSensor
Producto No:
NPC-1210-100D-3-S
Descripción:
SENSOR 100PSID 0.13" 0.1V
En stock : 6
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 0.13" (3.23mm) Tube
Product Status Active
Pressure Type Differential
Supplier Device Package -
Series NPC-1210
Accuracy ±0.1%
Package / Case 8-DIP Module
Voltage - Supply -
Output 0 mV ~ 100 mV