NPI-15A-3K0SV
Amphenol NovaSensor
Producto No:
NPI-15A-3K0SV
Descripción:
SENSOR 3000PSIS 0.1V
En stock : 8
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Termination Style Flex Cable
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size -
Port Style No Port
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series NPI-15VC
Accuracy ±0.35%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 10V ~ 15V
Output 0 mV ~ 100 mV (10V)