NPI-15B-500SV
Amphenol NovaSensor
Producto No:
NPI-15B-500SV
Descripción:
SENSOR 500PSIS 1/2" 0.1V
Guía del usuario
Operating Pressure 500PSI (3447.38kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 1/2" (12.7mm) UNF
Port Style Threaded
Series NPI-15VC
Accuracy ±0.35%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 10V ~ 15V
Output 0 mV ~ 100 mV (10V)