NPPC251KFXD-RC
Sullins Connector Solutions
Producto No:
NPPC251KFXD-RC
Descripción:
CONN HDR 25POS 0.1 GOLD SMD
Guía del usuario
Insulation Height 0.280" (7.10mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 3A
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Header, Top or Bottom Entry
Style Board to Board
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C