NPPN151BFLC-RC
Sullins Connector Solutions
Producto No:
NPPN151BFLC-RC
Descripción:
CONN HDR 15POS 0.079 GOLD SMD
Guía del usuario
Insulation Height 0.181" (4.60mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 150V
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C