NPPN254EFCN-RC
Sullins Connector Solutions
Producto No:
NPPN254EFCN-RC
Descripción:
CONN HDR 100POS 0.079 GOLD PCB
Guía del usuario
Insulation Height 0.250" (6.35mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A
Contact Type Forked
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 4
Applications -
Number of Positions 100
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Series -
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Post Gold
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.094" (2.40mm)