NPTC251KFXD-RC
Sullins Connector Solutions
Producto No:
NPTC251KFXD-RC
Descripción:
CONN HDR 25POS 0.1 TIN SMD
Guía del usuario
Insulation Height 0.280" (7.10mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C