NR04110000G0G
Amphenol Anytek
Producto No:
NR04110000G0G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
NR-3.5 2*2P BLACK WITHOUT FLANGE
En stock : 636
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.394" (10.00mm)
Contact Tail Length 0.079" (2.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Header Orientation Vertical
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 2
Current - UL 5.5 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -45°C ~ 65°C
Positions Per Level 2
Number of Positions 4
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series NR
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)