NR3012T6R8M
Taiyo Yuden
Producto No:
NR3012T6R8M
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 740MA 228MOHM SM
En stock : 2043
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 670mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 740 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 228mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 40MHz