NR6012T101ME
Taiyo Yuden
Producto No:
NR6012T101ME
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 100UH 320MA 2.616 OHM
En stock : 973
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.616Ohm Max
Inductance 100 µH
Series NR
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1MHz