NR6012T5R3ME
Taiyo Yuden
Producto No:
NR6012T5R3ME
Descripción:
FIXED IND 5.3UH 1.4A 150MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 5.3 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 34MHz