NR6028T680M
Taiyo Yuden
Producto No:
NR6028T680M
Descripción:
FIXED IND 68UH 770MA 546MOHM SMD
En stock : 89253
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 760mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 770 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 546mOhm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz