Hogar / NTC Thermistors / NRCE500L2450B1KS
minImg
NRCE500L2450B1KS
Eaton - Electronics Division
Producto No:
NRCE500L2450B1KS
Descripción:
THERMISTOR 5 OHM 2450 BETA
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±15%
B25/100 -
B Value Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
B25/75 -
Length - Lead Wire 0.26" (6.50mm)
Series NRCE
Resistance in Ohms @ 25°C 5
Package / Case Bead, Epoxy
Power - Max 450 mW