NRG4026T220M
Taiyo Yuden
Producto No:
NRG4026T220M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 22UH 900MA 165MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 610mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 165mOhm
Inductance 22 µH
Series NR, G Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13MHz