NRG4026T470M
Taiyo Yuden
Producto No:
NRG4026T470M
Descripción:
FIXED IND 47UH 650MA 300MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 410mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm
Inductance 47 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz