NRH2410T1R0NN4
Taiyo Yuden
Producto No:
NRH2410T1R0NN4
Descripción:
FIXED IND 1UH 1.41A 84 MOHM SMD
En stock : 1171
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.41 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 106MHz