NRH2410T6R8MNV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRH2410T6R8MNV
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 570MA 492MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 492mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 43MHz