Hogar / Fixed Inductors / NRM6045T6R8MMRRV
minImg
NRM6045T6R8MMRRV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRM6045T6R8MMRRV
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 1.9A 52MOHM SMD
En stock : 2087
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series NR, M Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 20MHz