NRPN141PARN-RC
Sullins Connector Solutions
Producto No:
NRPN141PARN-RC
Descripción:
CONN HEADER R/A 14POS 2MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.079" (2.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 150V
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.141" (3.60mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 14
Series -
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post Gold
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.110" (2.79mm)