Hogar / Fixed Inductors / NRS4018T101MDGJV
minImg
NRS4018T101MDGJV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS4018T101MDGJV
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 100UH 280MA 1.74OHM SM
En stock : 28911
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.74Ohm Max
Inductance 100 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.5MHz