Hogar / Fixed Inductors / NRS4018T150MDGJV
minImg
NRS4018T150MDGJV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS4018T150MDGJV
Descripción:
FIXED IND 15UH 850MA 252MOHM SMD
En stock : 15446
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 252mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz