Hogar / Fixed Inductors / NRS5010T150MMGFV
minImg
NRS5010T150MMGFV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS5010T150MMGFV
Descripción:
FIXED IND 15UH 650MA 480MOHM SMD
En stock : 975
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 680mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19MHz