NRS5010T2R2NMGF
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS5010T2R2NMGF
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1.6A 126MOHM SMD
En stock : 1967
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 126mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 65MHz