Hogar / Fixed Inductors / NRS5012T100MMGFV
minImg
NRS5012T100MMGFV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS5012T100MMGFV
Descripción:
FIXED IND 10UH 850MA 504MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 504mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 26MHz