NRS5014T100MMGG
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS5014T100MMGG
Descripción:
FIXED IND 10UH 1.05A 240MOHM SMD
En stock : 552
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 27MHz