Hogar / Fixed Inductors / NRS5024T2R2NMGJV
minImg
NRS5024T2R2NMGJV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS5024T2R2NMGJV
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 3.1A 34.8MOHM SM
En stock : 4065
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 34.8mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 51MHz