Hogar / Fixed Inductors / NRS5030T2R2NMGJV
minImg
NRS5030T2R2NMGJV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS5030T2R2NMGJV
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 3.5A 29.9MOHM SM
En stock : 27609
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 29.9mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 46MHz