Hogar / Fixed Inductors / NRS6010T100MMGFV
minImg
NRS6010T100MMGFV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS6010T100MMGFV
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 10UH 1.1A 324 MOHM SMD
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 324mOhm Max
Inductance 10 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 25MHz