NRS6010T220MMGF
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS6010T220MMGF
Descripción:
FIXED IND 22UH 700MA 580MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 580mOhm Max
Inductance 22 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz