NRS6014T150MMGG
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS6014T150MMGG
Descripción:
FIXED IND 15UH 1.28A 252MOHM SMD
En stock : 1969
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.28 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 252mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 20MHz