NRS6014T2R2NMGG
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS6014T2R2NMGG
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 2.6A 66 MOHM SMD
En stock : 1223
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 61MHz