Hogar / Fixed Inductors / NRS8030T2R2NJGJV
minImg
NRS8030T2R2NJGJV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS8030T2R2NJGJV
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 4.8A 19.5MOHM SM
En stock : 1844
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 19.5mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 60MHz