NRS8040T151MJGK
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS8040T151MJGK
Descripción:
FIXED IND 150UH 800MA 546MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 546mOhm Max
Inductance 150 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz