NRS8040T220MJGN
Taiyo Yuden
Producto No:
NRS8040T220MJGN
Descripción:
FIXED IND 22UH 2.2A 85.8MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85.8mOhm Max
Inductance 22 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13MHz