Hogar / Diode Arrays / NRTSV30H120CTG
minImg
NRTSV30H120CTG
onsemi
Producto No:
NRTSV30H120CTG
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-220
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 120V 7.5A TO220
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package TO-220
Current - Reverse Leakage @ Vr 35 µA @ 120 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 650 mV @ 7.5 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 7.5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C