NRV2010T1R0NGFV
Taiyo Yuden
Producto No:
NRV2010T1R0NGFV
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 1UH 1.6A 96 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.55A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 96mOhm Max
Inductance 1 µH