Hogar / Diode Arrays / NRVHP8H200MFDT1G
minImg
NRVHP8H200MFDT1G
onsemi
Producto No:
NRVHP8H200MFDT1G
Paquete:
8-DFN (5x6) Dual Flag (SO8FL-Dual)
Descripción:
DIODE ARRAY GP 200V 4A 8DFN
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 30 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-DFN (5x6) Dual Flag (SO8FL-Dual)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 200 V
Series Automotive, AEC-Q101, SWITCHMODE™
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology Standard
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 910 mV @ 8 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 4A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C