Hogar / Single Diodes / NRVTS12120MFST3G
minImg
NRVTS12120MFST3G
onsemi
Producto No:
NRVTS12120MFST3G
Paquete:
5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 120V 12A 5DFN
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Current - Reverse Leakage @ Vr 75 µA @ 120 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 8-PowerTDFN, 5 Leads
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 830 mV @ 12 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 12A