Hogar / Single Diodes / NRVTS5100ETFSWFTWG
minImg
NRVTS5100ETFSWFTWG
onsemi
Producto No:
NRVTS5100ETFSWFTWG
Paquete:
8-WDFN (3.3x3.3)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 5A 8WDFN
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 26.5pF @ 100V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WDFN (3.3x3.3)
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 8-PowerWDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 5 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 5A