Hogar / Single Diodes / NRVTSA3100ET3G-GA01
minImg
NRVTSA3100ET3G-GA01
onsemi
Producto No:
NRVTSA3100ET3G-GA01
Paquete:
SMA
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMA
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 14.3pF @ 100V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 995 mV @ 3 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 3A