NS10145T5R6NNV8
Taiyo Yuden
Producto No:
NS10145T5R6NNV8
Descripción:
FIXED IND 5.6UH 4.45A 21.8 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.85A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.45 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21.8mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 26.3MHz